Bourání zdí

Jako děti jsme byli slabí a bezmocní. Byli jsme plně závislí na okolí – na rodičích a dalších příbuzných, učitelích, vychovatelích atd. Ti často nedokázali/nemohli/neuměli splnit naše přání a potřeby. To nás velmi zraňovalo.

child

Neuměli jsme se vůči tomu bránit, nevěděli jsme, co s tím. Jediné, co jsme uměli, bylo odstřihnout se od těchto nepříjemných pocitů a vystavit si kolem sebe silnou zeď, která sloužila k tomu, aby zabránila dalším zranění.

Natolik jsme si na to navykli, že téměř každou nepříjemnou zkušenost potlačíme a odfiltrujeme a skrze naší silnou zeď k sobě vůbec nepustíme.

To ale způsobuje, že se postupně bráníme úplně všemu a náš život se stává neživým, strnulým a sterilním. Nedokážeme si prožít radost, veselí, pohodu, uvolnění. Ze strachu nezkoušíme nic nového, nevydáváme se do dobrodružství, která nás lákají a zůstáváme ve své zóně pohodlí, která je rok od roku menší.

Tohle jsem si velmi silně uvědomoval, když jsem byl druhým rokem v zaměstnání. Měl jsem stabilní, i když nenaplňující práci a jistý příjem. Podobně to bylo ve vztahu a dalších oblastech mého života. Nuda, šeď, život neživot.

Cítil jsem, že takhle to dál nejde, že chci život žít a ne v něm přežívat. Rostoucí nespokojenost mi pomohla najít dost odvahy začít svou omezující zeď bourat.

bourani-zdi

Předpokládám, že rostoucí nespokojenost je to, co vás přivedlo na tyto stránky a že nastává čas podívat se na svou zeď a začít jí bourat.

Ale velmi často je naše zeď pro nás „neviditelná“. Tušíme, že něco není v pořádku, ale nevíme co, protože je to hluboko ukryté v nevědomí. Těžko se k tomu pak dostává.

Naši zeď můžeme zviditelnit v konstelacích. Pomocí zástupců zde můžeme uvidět, co předtím bylo skryté a co v zákulisí tahalo za nitky. Zviditelnění a prožitkové zvědomění naší zdi ji začíná oslabovat a postupně bourat.

Je to proces, ne vždy příjemný, ale přijde čas, kdy bude nutné se těmto změnám a procesům vystavit. Jak se říká když musíš, tak musíš.

Pokud váš čas nastal, přihlaste se na seminář nebo si domluvte individuální konzultaci. Společně se pak můžeme pustit do změn, které se derou k životu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.